Makro’dan Modern ve Hijyenik Canlı Kurban Satış ve Kesim Tesisi

 

Sağlıklı kurbanı nereden temin edeceğini düşünen ve kesimini hijyenik ortamda ve İslami usullere uygun bir şekilde gerçekleştirmek isteyen Ankaralılar için en uygun adres, bu sene de, Ankara’daki en modern tesis olan Makro Canlı Kurban Satış ve Kesim Tesisi.  

 

 

 

 

Bu yıl Kurban Bayramı 12 Eylül tarihine denk geliyor. Giderek daha sıcak günlere denk gelen Kurban Bayramı’nda en önemli konulardan biri, kurban kesiminin İslami şartlara uygun olarak hijyenik bir ortamda gerçekleştirilebilmesi. Ankara halkı ise bu konuda çok şanslı... Eğer “Kurbanımızı nereden alacağız?” ve “Sağlıklı ve hijyenik koşullarda, nerede kesebileceğiz?” şeklinde sorularınız varsa, Makro sizin için en uygun ortamı ve en düşük fiyatları sunuyor. Makro’nun Canlı Kurban Satış ve Kesim Tesisi’nde, kurbanlık dananın kilogram fiyatı, 19,95 TL. Küçükbaş kurbanlıkların fiyatları ise, cinsine göre değişiyor: Kıvırcık cinsi kurbanlık koçun kilogramı, 18,95 TL’den; Karaman cinsi kurbanlık koçun kilogramı ise 17,95 TL’den Makro müşterilerine sunuluyor. Ayrıca çeşitli kredi kartlarına kampanyalar da mevcut: Paraf’a özel %10 indirimin yanı sıra Makro Maximum Kart ile kurbanlık alışverişi yapan Makro müşterileri, 65 TL MaxiPuan kazanıyor.

 

Pek çok imkânın yanı sıra, zengin ikramlar

Makro’nun 20 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan Canlı Kurban Satış ve Kesim Tesisi’nde, cami, şadırvan, tuvalet ve lavabo gibi pek çok imkânın yanı sıra, zengin ikramlar da Makro müşterilerini bekliyor. Makro müşterileri, kendilerine ayrılan özel alanda, kesim randevularının olduğu saate kadar çaylarını içip Makro’nun sunacağı ikramların tadını çıkarabilecek.

Son derece modern ve yüzlerce küçükbaş ve büyükbaş hayvan kapasitesine sahip olan Makro Canlı Kurban Satış ve Kesim Tesisi, Saray Mahallesi, Gıdacılar Caddesi, Kazan-Ankara adresinde yer alıyor.

 

Her şey veteriner hekim kontrolünde

Makro’nun Canlı Kurban Satış ve Kesim Tesisi’nde, kurbanlıklar küspesiz özel besiyle besleniyor. Veteriner hekim kontrolünden geçen kurbanlıklar, İslami ve hijyenik koşullara uygun olarak kesiliyor. Makro, il ve ilçe Tarım Müdürlüklerince düzenli olarak denetlenen tesislerinde, müşterilerin bayram öncesi kurbanlıkları görebilecekleri alanlar da oluşturuyor. Bu alanlarda müşteriler, kurbanlıklarını seçiyor, işaretliyor ve alınan randevu saatinde kesimler, uzman eller tarafından sağlık kurallarına uygun şekilde gerçekleştiriliyor. Makro, müşterilerine, satın aldıkları kurbanları kesim tarihine kadar özel bakıcı ve veteriner hekim kontrolünün yapıldığı Makro Kurban Satış ve Kesim Alanı’na emanet edebilme imkânını da sunuyor.